Evde Yapılacak Cilt Bakımı Tarifleri Nedir

Evde yapılacak cilt bakımı tarifleri, cilt bakımına önem verenler için oldukça pratik ve faydalıdır.

Cilt tipinize göre evde yapılacak cilt bakımı tarifleri değişebiliyor. Kullanacağınız malzemeler önemlidir. Dediğinizde özellikle istediğiniz etkileri elde edebilmeniz için hazırlayacağınız maskenin içeriği ve uygulama şekli oldukça önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir.

Evde Yapılacak Cilt Bakımı Tarifleri

1.Bal ve Badem Maskesi

Bal özellikle cilt için önemli malzemelerden biridir. Ciltte sağlamış olduğu etkiler nedeniyle yaygın olarak tercih edilmektedir.

  • Ciltteki ölü derilerden kurtulmak istediğinizde 1 çorba kaşığı bal ve iki adet bademi karıştırarak hazırlayacağınız homojen karışıma cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Bademleri havanda döverek toz haline getirmeniz gerekir. Daha sonrasında hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize dairesel hareketler ile uygulayarak 15 dakika kuruması için beklemeniz gerekir.

Evde kolayca hazırlayacağınız bal ve badem maskesi cildinizi yenileyerek daha iyi hissetmenizi sağlar.

2. Yulaf Maskesi

Cildinizin daha yumuşak olmasını sağlamak istediğinizde yulaf maskesi özellikle tercih edebileceğiniz maskelerden biridir. Evde kolayca uygulayarak istediğiniz etkiyi alabilirsiniz.

  • Yarım fincan yulaf iyice ezilerek içerisinde yarım çay kaşığı kadar bal, iki çorba kaşığı süt ile birlikte bir damla sardunya çiçeği yağı ve iki damla papatya yağı ekleyerek hazırlamaktadır.
  • Malzemelerin tamamı iyice karıştırılarak daha sonrasında hazırlanan karışım dairesel hareketler ile cilde uygulanmaktadır. 15 dakika beklendikten sonra ılık suyla temizlenebilir.

3. Salatalık Maskesi

Salatalık özellikle cilt açısından önemli etkilere sahiptir. Cilt bakımı konusunda özellikle evde uygulanacak olan maskeler içinde tercih edilecek besinlerden biridir. Salatalık pek çok farklı şekilde kullanılabilir.

  • Cildinizde oluşan problemlerden kurtulmak istediğinizde salatalığı soyup daha sonrasında macun kıvamına getirerek cildinize uygulayabilirsiniz.
  • *** 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkanabilir.

4. Yoğurt Maskesi

Kırışıklıklara karşı etkili olması nedeniyle tercih edilen yoğurt maskesi özellikle evde kırışıklık maskesi hazırlamak isteyenler için tercih edilebilir. Zaman içerisinde artan karışıklıklar nedeniyle problem yaşamak istemeyenler evde kolayca uygulama yapabilirler.

  • Bir bardak yoğurt içerisine bir çay kaşığı kadar rezene tohumu ve aynı şekilde rezene bitkisinin ezilmiş yaprağı karıştırılarak homojen hale getirilmektedir. Daha sonrasında uygulanarak 20 dakika bekletilmektedir

Bu cilt bakımı tariflerini evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Sağlıklı günler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir