Antetli kağıt nedir? Antetli kağıt ne işe yarar? Antetli kağıt örnekleri

Antetli kağıt, şirketlerin ve kurumsal markaların kullandığı özel olarak hazırlanmış bir kağıttır. Peki, antet ne demek? Antetli kağıt nedir, ne işe yarar? Antetli kağıt örnekleri ve antetli kağıt ölçüleri nelerdir?

Fransızca kökenli bir kelime olan antet, aslında başlık demektir. Şirketler, logosunun ve şirkete dair bazı bilgilerin yer aldığı özel kağıtlar bastırırlar. Bu, şirketin adının ve bilgilerinin yer aldığı özel hazırlanmış kağıtlara antetli kağıt denir. Kurumsal markalar genelde antetli kağıtlar kullanırlar. Özellikle kurumsal yazışmalarda kullanılan antetli kağıt, kuruma prestij kazandıran önemli bir unsurdur. Kağıdın üst kısmında bulunan şirket logosu, şirketin akılda kalmasını kolaylaştırmaktadır. Bir çeşit etiket olan antetli kağıt, markanın tanıtımını sağlamakta ve insanlarda güven oluşturmaktadır. Peki, antet ne demek? Antetli kağıt nedir, ne işe yarar? Antetli kağıt örnekleri ve antetli kağıt ölçüleri nelerdir?

Antetli kağıt nedir ne işe yarar

ANTETLİ KAĞIT NEDİR?

Antetli kağıt, kurumsal markanın logosunun ve çeşitli bilgilerinin yazdığı özel hazırlanmış kağıttır. Kağıdın üst kısmında şirket logosu yazar ve iletişim bilgileri gibi bazı bilgiler yer alır.

ANTETLİ KAĞIT NE İŞE YARAR?

Antetli kağıt, şirkete prestij kazandıran bir unsurdur. Özellikle kurumsal yazışmalarda kullanılan bu kağıtlar, iletişimi kolaylaştırmakta ve markanın akılda kalmasını sağlamaktadır. Antetli kağıt, markanın tanıtımı ve güven sağlayıcı unsuru olmak gibi temek vazifeleri görür.

ANTETLİ KAĞIT ÖRNEKLERİ

Antetli kağıt

Antetli kağıt

Antetli kağıt

ANTET NE DEMEK?

Antet, Fransızca kökenli bir kelime olup “başlık” anlamına gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir