12000 İhlas hatmi nasıl yapılır?

İhlas Suresi, Kur’an-ı Kerim’in en kısa surelerinden biridir ve büyük bir fazilete sahiptir. İhlas Suresini 12000 defa okumak isteyen bir kişi, bu ameli gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilir:

12000 İhlas hatmi nasıl yapılır?

  1. Zikir ve niyet: İhlas Suresi’ni 12000 defa okumaya niyet edin ve bu ameli Allah’ın rızasını kazanmak için yapacağınız bir ibadet olarak kabul edin.
  2. Zaman planlaması: İhlas Suresi’ni 12000 defa okumak zaman alabileceğinden, bu ameli gerçekleştirmek için bir zaman planlaması yapın. Örneğin, her gün belirli bir miktar İhlas Suresi okuyarak hedefinize ulaşabilirsiniz.
  3. Dikkat ve konsantrasyon: İhlas Suresi’ni okurken dikkatinizi ve konsantrasyonunuzu korumaya özen gösterin. Kalbinizle ve anlayarak okumaya gayret edin.
  4. Besmele çekme: İhlas Suresi’ni okumaya başlamadan önce her defasında besmele çekmeyi ihmal etmeyin. Besmele çekmek, sünnet bir davranıştır ve İhlas Suresi okurken de bu sünneti yerine getirmek önemlidir [1].

İhlas Suresi’nin faziletleri. İhlas Suresi’ni çok okumak, birçok sevap ve fayda sağlar. İhlas Suresi’ni okuyan kişiye şu faydaları sağlar:

  • İhlas Suresi’ni okuyan kişi, Allah’ın rızasını kazanır ve duaları makbul olur. İmanı da kuvvetlenir [1].
  • İhlas Suresi’ni okuyan kişi, Cennet’te bir Hurma ağacı dikilir ve 1000 melek ona yardımcı olur. Bu melekler, onun için saraylar yapar ve çevresine meyve ağaçları ve kokulu bitkiler dikerler [2].
  • İhlas Suresi’ni okuyan kişi, Cennetlik olduğuna 70 bin melek şahadette bulunur ve 70 bin melek sevabı yazılır. Allah katında kurtuluş yolu bulan kulluk görevini yerine getiren zatlardan yazılır ve melekler onu süsleyip Cennet’e götürürler [2].

Kaynaklar:
[1] “12000 ihlas okumanın fazileti” – İlim Yuvası – Ulvi Hocaları Sevenler Platformu
[2] “12.000 ihlas suresi hatmi yapıyoruz …” – İlim Yuvası – Ulvi Hocaları Sevenler Platformu

Bu yazıda 12000 İhlas hatmi nasıl yapılır detaylarıyla açıkladık. Yorum yapmayı unutmayın. Daha fazlası xnedir.com‘da.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir